Start

Dlaczego to jest dla Ciebie?

Jeżeli Ty też należysz do grupy ludzi, którzy chcą czuć się pewnie w sytuacjach związanych z różnymi wypadkami – trafiłeś doskonale. Właśnie w serwisie Skuteczna Pierwsza Pomoc znajdziesz wiedzę, której szukasz i potrzebujesz, oraz techniki, dzięki którym będziesz mógł te informacje zapamiętać. Dzięki temu zaczniesz zwiększać swoje możliwości skutecznego działania już od pierwszego dnia korzystania z serwisu.

Kim jestem?

Kacper KudziaNazywam się Kacper Kudzia i od ponad 10 lat zajmuję się tematyką pierwszej pomocy. Cały czas szukam prostych i skutecznych rozwiązań, które w nagłej sytuacji pomogą przypadkowym osobom ocalić czyjeś życie. Od ponad 6 lat uczę pierwszej pomocy. W czasie kursów spotykam się z wieloma wątpliwościami dotyczącymi właściwego postępowania w sytuacjach, które zwykle nie są omawiane w procedurach ratunkowych. Pokazuję osobom takim jak Ty, jak dopasować teoretyczne zasady do rzeczywistych sytuacji tak, żebyś w prosty sposób osiągnął swój cel, jakim jest skuteczne udzielenie pierwszej pomocy.
Teraz postanowiłem podzielić się z Tobą moją wiedzą i doświadczeniem za pośrednictwem internetu.

Zapraszam.

Skuteczna Pierwsza Pomoc – o co chodzi?

Serwis Skuteczna Pierwsza Pomoc to miejsce gdzie znajdziesz solidną dawkę wiedzy dotyczącej pierwszej pomocy. Nie ważne czy jesteś kompletnym laikiem, czy też ukończyłeś niedawno profesjonalny kurs pierwszej pomocy. W tym miejscu znajdziesz informacje pozwalające zdobyć nową wiedzę, utrwalić już nabyte umiejętności, a nawet przećwiczyć sposób w jaki korzystasz ze swoich wiadomości w realnych sytuacjach.

 

Dlaczego www.SkutecznaPierwszaPomoc.pl ?

W internecie jest naprawdę dużo wiedzy dotyczącej pierwszej pomocy. Na większość pytań można znaleźć odpowiedź lub kilka odpowiedzi w ciągu piętnastu minut. Wbrew pozorom jednak, to bogactwo wcale nie ułatwia przyswojenia wiedzy. Dzieje się tak z kilku powodów:

1. Czasami różne źródła podają różne sposoby postępowania w danym wypadku. Czasami nawet poszczególne wiadomości wykluczają się nawzajem. W związku z tym trudno Ci ocenić, które z proponowanych rozwiązań jest prawidłowe.

2. Bardzo często prezentowane są wyłącznie suche wytyczne postępowania, nie poparte przykładami. Utrudnia Ci to zrozumienie zagadnienia i przede wszystkim zastosowanie go w realnej sytuacji.

3. Nawet jeżeli podawane są przykłady, to dotyczą one wyłącznie opisywanego zagadnienia. Autorzy tworząc scenariusze dopasowują ich treść do tematu, który właśnie opisują. W efekcie pokazują Ci jedynie wycinek sytuacji, nie uwzględniający mnóstwa czynników, które musisz wziąć pod uwagę w realnym zdarzeniu. Dla Ciebie oznacza to duże trudności w zastosowaniu zdobytych informacji w praktyce.

4. Często autorzy w swoich przykładach unikają przypadków trudnych, w których nie możesz zastosować wszystkich zasad pierwszej pomocy i musisz decydować o tym, które działania są najważniejsze, a z których, niestety, trzeba zrezygnować.

Z tego powodu zdecydowałem się prezentować tutaj wiedzę kierując się dwoma zasadami:

1. Wszystkie prezentowane sposoby działania nadają się do prostego i przede wszystkim skutecznego zastosowania przez Ciebie.

2. Tłumaczę jak zastosować teoretyczne zasady w realnych sytuacjach. Dopasowuję teorię do rzeczywistości – nigdy na odwrót, jak czyni to wielu innych autorów.

 

Od czego zacząć?

Na początek proponuję sprawdzić aktualności. Strona jest w budowie i cały czas dodawane są nowe informacje oraz nowe funkcjonalności. Informacje o zmianach i nowościach znajdziesz  TUTAJ.

Jeżeli masz już podstawową wiedzę z zakresu pierwszej pomocy zerknij do działu ĆWICZENIA. Będziesz mógł sprawdzić czy potrafisz zastosować ją w praktyce.

Top