Nie ma lepszej metody żeby utrwalić wiadomości, niż przećwiczyć je w praktyce. Na szczęście wypadki nie zdarzają się codziennie i zwykle nie mamy możliwości sprawdzić, co tak naprawdę umiemy, puki nie wydarzy się prawdziwy wypadek.
Jednym z celów Skutecznej Pierwszej Pomocy jest prezentowanie wiedzy w taki sposób, żeby była ona użyteczna kiedy trzeba będzie naprawdę z niej skorzystać. W tym celu tworzymy ćwiczenia, które z jednej strony pomagają utrwalić wiadomości, a z drugiej pokażą Ci, na ile skutecznie jesteś w stanie zastosować swoją wiedzę w praktyce.
Pierwsza pomoc w praktyce – sprawdź się
Ćwiczenia otwarte, dostępne dla wszystkich użytkowników serwisu to w tej chwili:
Ćwiczenie numer 1 (22.05.2012) – wypadek rowerowy:
- Chłopiec jadący na rowerze przewraca się zjeżdżając z dużą prędkością z górki. Niestety nie ma na głowie kasku i po upadku skarży się na ból głowy. Sytuacja niekoniecznie jest bardzo groźna – czy potrzebna jest pierwsza pomoc? Wezwać pogotowie czy wystarczy pierwsza pomoc, jakiej możemy udzielić sami? >>>>> Przejdź do ćwiczenia
Ćwiczenie numer 2 (13.09.2012) – użądlenie:
Podczas zabawy parku mały chłopiec zaczyna płakać. Koledzy mówią, że „coś go ugryzło”. Jego rodzice są zaniepokojeni i najwyraźniej nie wiedzą, co zrobić. Czy takie zdarzenie to błahostka, czy też może wiązać się z poważniejszym zagrożeniem? Potrafisz poradzić sobie z zaskakującymi zmianami sytuacji?
>>>>> Przejdź do ćwiczenia
Ćwiczenie numer 3 (05.11.2012) – dziecko nieprzytomne:
Wchodzisz do pomieszczenia i widzisz, że Twoje dziecko upada po tym jak gwałtownie wstało z łóżka. Albo leży na podłodze już w momencie Twojego wejścia. To z pewnością stresująca sytuacja. Potrafisz zachować zimna krew i wykonać wszystkie czynności wymagane w takiej sytuacji? Sprawdź się.
>>>>> Przejdź do ćwiczenia
Ćwiczenie numer 4 (11.03.2013) – zatrucie:
- Sąsiadka prosi o pomoc, ponieważ coś stało się jej mężowi. Szybko okaże się, że zatruł się jakąś substancją. Od twojego postępowania w pierwszej chwili może zależeć jego zdrowie, a nawet życie. Czy wiesz jak postępować w różnych przypadkach? >>>>> Przejdź do ćwiczenia
Ćwiczenie numer 5 (07.03.2013) – oparzenie u dziecka:
Czy potrafisz szybko podjąć właściwe decyzje kiedy Twoje dziecko właśnie się oparzyło? Pewnie wiesz, że od Twojego postępowania zależy jak poważne będą skutki oparzenia – dlatego sprawdź się w tym szybkim ćwiczeniu.
>>>>> Przejdź do ćwiczenia
Ćwiczenie numer 6(12.03.2013) – cukrzyca:
Czy potrafisz właściwie postąpić z chorym na cukrzyce, który nie zrobił sobie zastrzyku z insuliny lub nie zjadł odpowiedniego posiłku? Co zrobić jeśli straci przytomność? Od twoich działań może czasem zależeć jego życie. Sprawdź swoją wiedzę.
>>>>> Przejdź do ćwiczenia