Pierwsza pomoc – ćwiczenia

pierwsza pomocNie ma lepszej metody żeby utrwalić wiadomości, niż przećwiczyć je w praktyce. Na szczęście wypadki nie zdarzają się codziennie i zwykle nie mamy możliwości sprawdzić, co tak naprawdę umiemy, puki nie wydarzy się prawdziwy wypadek.

Jednym z celów Skutecznej Pierwszej Pomocy jest prezentowanie wiedzy w taki sposób, żeby była ona użyteczna kiedy trzeba będzie naprawdę z niej skorzystać. W tym celu tworzymy ćwiczenia, które z jednej strony pomagają utrwalić wiadomości, a z drugiej pokażą Ci, na ile skutecznie jesteś w stanie zastosować swoją wiedzę w praktyce.

Pierwsza pomoc w praktyce – sprawdź się

Ćwiczenia otwarte, dostępne dla wszystkich użytkowników serwisu to w tej chwili:

 • pierwsza pomocĆwiczenie numer 1 (22.05.2012) – wypadek rowerowy:
 • Chłopiec jadący na rowerze przewraca się zjeżdżając z dużą prędkością z górki. Niestety nie ma na głowie kasku i po upadku skarży się na ból głowy. Sytuacja niekoniecznie jest bardzo groźna – czy potrzebna jest pierwsza pomoc? Wezwać pogotowie czy wystarczy pierwsza pomoc, jakiej możemy udzielić sami? >>>>> Przejdź do ćwiczenia
 • Ćwiczenie numer 2 (13.09.2012) – użądlenie:
  Podczas zabawy parku mały chłopiec zaczyna płakać. Koledzy mówią, że „coś go ugryzło”. Jego rodzice są zaniepokojeni i najwyraźniej nie wiedzą, co zrobić. Czy takie zdarzenie to błahostka, czy też może wiązać się z poważniejszym zagrożeniem? Potrafisz poradzić sobie z zaskakującymi zmianami sytuacji?
  >>>>> Przejdź do ćwiczenia
 • oparzenieĆwiczenie numer 5 (07.03.2013) oparzenie u dziecka:
  Czy potrafisz szybko podjąć właściwe decyzje kiedy Twoje dziecko właśnie się oparzyło? Pewnie wiesz, że od Twojego postępowania zależy jak poważne będą skutki oparzenia – dlatego sprawdź się w tym szybkim ćwiczeniu.
  >>>>> Przejdź do ćwiczenia
 • cukrzycaĆwiczenie numer 6(12.03.2013) cukrzyca:
  Czy potrafisz właściwie postąpić z chorym na cukrzyce, który nie zrobił sobie zastrzyku z insuliny lub nie zjadł odpowiedniego posiłku? Co zrobić jeśli straci przytomność? Od twoich działań może czasem zależeć jego życie. Sprawdź swoją wiedzę.
  >>>>> Przejdź do ćwiczenia
Top