Cukrzyca oraz zatrucia – jak postępować?

Kiedy zapytałem ostatnio jakie zagadnienie związane z pierwszą pomocą, a wykraczające poza zakres podstawowych kursów jest dla Was szczególnie interesujące, okazało się, że stanowcza wiekszość osób wybrała jeden z dwóch tematów.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się ZATRUCIA oraz CUKRZYCA.

Przygotowałem więc szczegółowe informacje i reguły postępowania dla obu przypadków. Wiem, że wiedza zawarta w tych artykułach będzie przydatna, choć równocześnie mam nadzieję, że nigdy nie będzisz musiał z niej skorzystać.

Zatrucia, opublikowane już jakiś czas temu większość z Was już przeczytała i czeka na obiecane ćwiczenie z tego tematu. Niestety z powodów technicznych muszę zawiesić na moment publikowanie ćwiczeń. W tej chwili jeszcze nie wiem w jakiej formie, ale kolejne zadania-ćwiczenia pojawią się około 25 października – proszę więc o cierpliwość.

Do tego czasu opublikuję też rozwinięcie tematu zatruć ponieważ, kto czytał ten wie, nie omówiłem wszystkich możliwych przypadków. Jeżeli masz pytanie dotyczące postępowania przy zatruciu konkretną substancją – napisz o tym w komentarzu pod artykułem.

Artykuł opisujący zagrożenia związane z cukrzycą uważam za szególnie ważny. Okazuje się, że bardzo niewiele osób ma świadomość jakiej pomocy mogą potrzebować cukrzycy. Jest to szczególnie niepokojące kiedy wiemy, że można skutecznie pomóc nie wykonując żadnych wymagających nauki czy ćwiczeń czynności. Wystarczy sama wiedza o tym jak interpretować objawy.

Zachęcam do lektury:

CUKRZYCA – pierwsza pomoc

ZATRUCIA – pierwsza pomoc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*